You are currently viewing Czerwiec 2022

Czerwiec 2022

Egzamin na kartę rowerową

W tym roku po raz pierwszy nasi uczniowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego razem ze świadectwem 11 osób odebrało swój dokument. Gratulujemy!

A pani Małgosi dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie egzaminu .

Piknik i wycieczka na ryby

Koniec roku szkolnego już blisko, a u nas tyle się jeszcze dzieje.

Niektórzy wybrali się na ryby z Panią Agnieszką i Panią Justyną, a inni zorganizowali piknik. U nas staramy się rozwijać pasje naszych uczniów, każdy pomysł dobry.

Makieta

Dzieci z 5 klasy marzyły o profesjonalnej makiecie, a w „Naszej Szkole” marzenia się spełniają. Podczas zajęć z techniki obejrzeliśmy filmiki instruktażowe na których wszystko wyglądało bardzo łatwo. Przejrzeliśmy sklepy z artykułami do makiet. Okazało się, że to dość drogi hobby. Zaplanowaliśmy budżet i ustaliliśmy na co możemy sobie pozwolić. Było dużo radości podczas tworzenia gór. Były też momenty zwątpienia czy nam się uda , kiedy gips wysychał za szybko. A najwięcej było zachwytu kiedy pokrywaliśmy góry roślinnością i nasza makieta zaczęła nabierać kolorów. W tym roku szkolnym zakończyliśmy pracę. Jesteśmy wszyscy (łącznie z nauczycielką która już wie że gips szybko schnie) bardzo dumni z naszej pracy. Makieta jest projektem otwartym. Można nadal dodawać do niej nowe elementy. Takie projekty uczą cierpliwość, tego że błąd można naprawić, że wirtualna rzeczywistość nie do końca odpowiada tej realnej ale w realu doświadczamy współpracy i radości tworzenia. Uczy nie tylko dzieci ale równie dorosłych, nauczycieli. I to jest również wartością w edukacji. Że uczymy się od siebie nawzajem.

Dzień „Pustej Klasy”

Dzień pustej klasy spędziliśmy w Akademii Przygody Nautica. Wszyscy się świetnie bawili. Zajęcia były okazją do współpracy, działania w grupie, ćwiczenia różnych umiejętności, a na koniec było ognisko i pyszne pianki. Dziękujemy za świetną organizację, chętnie jeszcze kiedyś odwiedzimy Akademię.

Bajka „O rybaku i złotej rybce”

Klasa 2a z panią Patrycją i panią Celiną Unger oraz z pomocą Rysia z kl. 7a zaprezentowali bajkę „O rybaku i złotej rybce”.Bardzo nam się podobało, a i morał z bajki był dla wszystkich jasny.

Dzień sportu

2 czerwca odbył się Dzień Sportu. Wszyscy się dobrze bawili, emocji był ogrom.Każdy dał z siebie wszystko, dlatego były też dyplomy i medale, a klasa III zdobyła puchar przechodni.Wszystkim gratulujemy, a Pani Patrycji Żebrackiej i Panu Michałowi Dobrzyńskiemu bardzo dziękujemy za świetną organizację.