You are currently viewing Gościnny występ w Domu Parafialnym

Gościnny występ w Domu Parafialnym

Pani Dorota podzieliła się refleksją z wczorajszego występu naszych artystów. Warto przeczytać.

„Dzisiaj mieliśmy okazję zaprezentować nasze autorskie jasełka uczniom I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. S. Konarskiego STO. Dzięki księdzu Mirosławowi z Parafii Piotra i Pawła, mieliśmy do dyspozycji Salę w Domu Parafialnym. Sala ogromna, scena ogromna i trochę stresu. To pierwszy taki poważny występ z naszymi uczniami.

Po słowach Stasia ucznia I klasy LO „ Pani Doroto, wszystko będzie dobrze” – stres mija. Wszyscy działają, noszą, rozkładają. Właściwie nie trzeba nikomu nic mówić. Cudowne pytanie Nataszy „ czy ja mogę się jeszcze do czegoś przydać” i mały Herbert, który z dumą mówi „ zabrałem ukulele mojego kolegi”. Ten kolega to duży Alex z I klasy LO.

Dziewczyny, które zastanawiały się jak wyglądają. To jest integracja. Na widowni było około 90 gości. Czy im się podobało? Ufam, że tak. Jednak proszę mi uwierzyć, nie to było najważniejsze. Ten występ był najcenniejszy dla naszych uczniów i dla nas. Wspólne działanie, współpraca. Wspólne pokonywanie stresu, przekroczenie kolejnych barier. Jak u nas w szkole wygląda TUS, jak realizowana jest rewalidacja? Właśnie tak. Jestem bardzo dumna z naszych uczniów. Dziękuję bardzo moim koleżankom Magdzie, Ani, Natalce, Hani, Monice, dzięki którym to wszystko się odbyło. I znowu chce się działać”.
My też jesteśmy dumni.

Nasze jasełka zobaczycie na naszym kanale na YouTube: https://naszaszkola.katowice.pl/jaselka-2023/