You are currently viewing Grudzień 2021

Grudzień 2021

Koniec roku już blisko co nie oznacza, że w Naszej Szkole się nudzimy. Sporo wydarzeń zarówno tych planowanych jak i zorganizowanych zupełnie spontanicznie. Wszystko po to aby nasi uczniowie czuli się wyjątkowo 🙂

Jasełka 2021

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Jasełek. Zarezerwujcie sobie conajmniej 30 minut. Gwarantujemy, że warto!

Wigilia

U nas dziś wiele wzruszeń i radości. Nasi uczniowie z panią Magdą, Dorotą i Justyną przygotowali musical – Opowieść Wigilijną. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj z nami byli. Takie dni jak dzisiejszy, jeszcze bardziej utwierdzają nas w tym, że to co robimy jest dobre dla dzieci, widzimy jak pięknie się rozwijają, nabierają pewności siebie i otwierają. Brawo dla wszystkich cudownych aktorów

Coraz bliżej Święta

Coraz bliżej Święta! U nas czuć już tę świąteczną atmosferę. A jak u Was?

„Zaczarowana zagroda” z wizytą na… Antarktydzie

Klasa 2a w tym tygodniu wybrała się na wycieczkę na… Antarktydę! Dowiedzieli się co nieco o warunkach tam panujących oraz zdobyli obszerną wiedzę na temat pingwinów. A wszystko za sprawą omawianej lektury „Zaczarowana Zagroda”

Lodowisko

Klasa 1 razem z panią Agnieszką wybrała się na łyżwy. Było super! Pewnie inne klasy też się wybiorą. Brawo dla wszystkich odważnych łyżwiarzy!

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w Naszej Szkole Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Dzieci dowiedziały się czym jest niepełnosprawność, jak ułatwić życie osobom z niepełnosprawnościami i jak można takim osobom pomóc. Zajęcia prowadziła nasza pani Ola, która zna temat od podszewki.

Mikołajki 2021

Wszystkie dzieci i nie tylko one, zasłużyły na odwiedziny św. Mikołaja.Oczywiście prezenty też były 🙂

Dzień Górnika

W zeszłym tygodniu było bardzo ważne święto związane z ziemią, na której mieszkamy. W ramach programu autorskiego przed 4 grudniem ⚒ odbyło się spotkanie ze znakomitą znawczynią tradycji i ciekawostek związanych z Górnym Śląskiem – Panią Basią. Dzięki Niej przenieśliśmy się w dawne czasy i uzmysłowiliśmy sobie, że historia wywarła ogromny wpływ na Ślązakach. Zrozumieliśmy, że Śląsk to nie tylko kopalnie, ale całe piękno kryjące się w nas – w ludziach żyjących tu od dziada – pradziada. Pani Basia opowiadała nam o ciekawostkach związanych ze strojem np. wianek to na Śląsku korona albo dlaczego kolor czerwony lub niebieski są dla Ślązaków tak ważne.Uczniowie mogli również podziwiać inne stroje z naszego regionu odwzorowane na papierze za pomocą farby np. bytomski czy cieszyński lub strój panny młodej, a także podobiznę skarbnika i św. Barbary.