You are currently viewing Kwiecień 2022

Kwiecień 2022

Konferencja Neuronietypowi

Relacje z konferencji wraz z bezpośrednią relacją z prezentacji naszej nauczycielki Agnieszki Bratek znajdziecie: https://naszaszkola.katowice.pl/dziewczyny-i-kobiety-w-spektrum-autyzmu-poradnik/

Dogoterapia

Lubicie pieski? My bardzo, z dogoterapii cieszą się nie tylko uczniowie, a nasz psi terapeuta też wygląda na zadowolonego.

Dzień Titanica

Klasa 5b z panią Magdą Bryłą przygotowała Dzień Tytanica. Był film, świetnie zorganizowany konkurs oraz piosenka. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoimi zainteresowaniami. Brawo 5b

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych pełną parą. Pani Dorotka zorganizowała nam krótkie rekolekcje w zeszłym tygodniu. Dzisiaj będziemy ozdabiać drzewo przed szkołą.

Wtorki dla Ukrainy

Kolejny udany wtorek w Naszej Szkole. Dziękujemy Teresa Ojrzyńska i Magdalena Kobylec za kolejne fantastyczne zajęcia i zapraszamy do nas znowu. Przypominamy, kolejny Wtorek dla Ukrainy już 26 kwietnia! Zapraszamy do wspólnej zabawy. Нагадуємо, завтра наступний вівторок!Запрошуємо повеселитися разом.

Dzień świadomości autyzmu

A oto filmowa relacja z dnia świadomości autyzmu. Dziękujemy szczególnie pani Magdzie.

Dzień bez plecaka

W Naszej Szkole był dzień bez plecaka. Pomysłów było mnóstwo, pojawiły się koszyki zakupowe, skrzynki narzędziowe, poszewki na poduszkę, a chyba najpopularniejszym okazał się transporter dla kota!

Dzień świadomości autyzmu

Kwiecień jest miesiącem, w którym szczególnie pamiętamy o osobach ze spektrum autyzmu. W Naszej Szkole była to okazja do rozmowy na temat tego, jacy jesteśmy, co nam sprawia radość, czego się boimy, co nas złości lub smuci. Okazało się, że wszyscy jesteśmy bardzo różni, a jednocześnie podobni. W tworzeniu plakatów wzięli udział nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice. Powstały plakaty dziewcząt, chłopców, dorosłych, plakat po angielsku, niemiecku, ukraińsku. Wniosek: pozwólmy każdemu być sobą, bo różnorodność jest potrzebna.

Trening umiejętności społecznych w terenie

Konferencja NEURONIETYPOWI

Rezerwujcie czas 22 i 23 kwietnia. Nasi nauczyciele będą prelegentami na kolejnej edycji konferencji NEURONIETYPOWI. Konferencja odbędzie się online a udział w niej jest bezpłatny. Więcej informacji: https://naszaszkola.katowice.pl/dziewczyny-i-kobiety-w-spektrum-autyzmu-poradnik/