You are currently viewing Kwiecień w Naszej Szkole

Kwiecień w Naszej Szkole

Dzień Ziemi

Ostatnio wszyscy zastanawiamy się „jak przetrwać”? Na szczęście, nasi uczniowie z powodzeniem daliby radę nawet apokalipsie zombie! Pewnym krokiem mogliby się skierować do lasu, gdzie w ramach obchodów Dnia Ziemi poznaliśmy survivalowe techniki. Wiemy już jak przyrządzić sobie jedzenie, a nawet… zbudować szałas! Dodatkowym wyzwaniem okazało się jednak przejmowanie totemu od przyjaciół z innych klas – nie było łatwo!
Liczymy jednak na szybki rewanż. Tak można się uczyć, nawiązywać relacje i zdobywać nowe umiejętności.

23 kwietnia Dzień Książki

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji publikujemy tzw. żywe okładki stworzone przez Uczniów klasy 4a. Zwracajcie uwagę na szczegóły. Tytuł drugiej książki to oczywiście „Koty”. Oliwier bohaterem swojej książki również uczynił swojego pupila. To buldog angielski, który wabi się Rubble.

22 kwietnia Dzień Ziemi klasy 1-3

Klasy I-III obchodziły dzisiaj Dzień Ziemi. Była to doskonała okazja, aby utrwalić najważniejsze informacje o naszej planecie i przypomnieć sobie jak należy o nią dbać. Nasi mali dzielni ekolodzy stanęli na wysokości zadania i podjęli się różnych wyzwań dla dobra Ziemi. Na podsumowanie zajęć powstał piękny plakat z życzeniami dla naszej planety.

Lekcja chemii w klasie 7 i 8

Czy znacie już naszych naukowców z kl. 7 i 8? Chemia nie ma przed nimi tajemnic.A tu praca nad samozapłonem gliceryny

Zajęcia w szkolnej świetlicy

W ramach zajęć świetlicowych klasa 2 i 3 zrobiła piękne, pachnące mydełka. U nas nie ma nudy!

Konferencja „Szkoła przyjazna uczniom z autyzmem”

Nasza Szkoła będzie miała przyjemność zaprezentować nasze własne przykłady dobrych praktyk na ogólnopolskiej konferencji „Szkoła przyjazna uczniom z autyzmem”. Wydarzenie, które odbędzie się 29 kwietnia w ramach kampanii społecznej AUTYZM. CODZIENNOŚĆ! Więcej informacji: https://naszaszkola.katowice.pl/kampania-spoleczna-autyzm-codziennosc/

Dyplom „Szkoła dla ASA”

Pasjami uwielbiamy pasje naszych uczniów

Chyba już kiedyś wspominaliśmy, że „pasjami uwielbiamy pasje naszych uczniów”. Koniecznie zobaczcie wspaniałe filmy , pełne pasji właśnie, stworzone w ramach projektu realizowanego przez czwartoklasistów na lekcji języka polskiego. https://naszaszkola.katowice.pl/pasjami-uwielbiamy-pasje-naszych-uczniow-2/

Wiosenne śniadanie

Niby mamy kalendarzową wiosnę a za oknami ścieg i plucha. Klasa 1B przygotowała wiosenne śniadanie. Zrobiliśmy pastę jajeczną z pysznych jajek, które dostarczyła Nikola. Natalia i Kacper przynieśli biały ser i twarożek. Adaś zapewnił nam rzodkiewki i ogórki. Wszystko doprawiliśmy wyhodowanym przez nas wspaniałym szczypiorkiem. Tacie Nikoli dziękujemy za upieczenie pysznych bułeczek. Po takim śniadaniu uczniowie mieli dużo siły do nauki. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie

Matematyczne pisanki czyli lekcje matematyki

W czasie naszych lekcji matematyki stworzyliśmy takie poświąteczne matematyczne pisanki? U nas wszystko jest możliwe a nauka przez zabawę jest najlepsza.

Pisanki to nie wszystko. Nic co może przydać się w nauce matematyki nie może się zmarnować. Liczyć można wszystko. Po Wielkanocy zostało nam dużo opakowań po jajkach, wykorzystaliśmy je W klasie 1B do nauki liczenia do 10!

Dzień czekolady

To był bardzo słodki powrót do szkoły. Klasa 1A uczciła Dzień Czekolady ucząc się o uprawie kakaowca i poznając tajniki produkcji czekoladowych łakoci. Całość nie mogła się skończyć inaczej, jak tylko przygotowaniem gorącej czekolady!

Natomiast z okazji Dnia Czekolady, zainspirowani filmem „Charlie i fabryka czekolady” Uczniowie klas IV z niesamowitym zaangażowaniem projektowali zdrowe przekąski dla fabryki Pana Wonki. Ze składników naturalnych lub takich, które posiadają magiczne właściwości powstały projekty: lodów o smaku ziemniaka, zaczarowanego musu bananowego, magicznych pączków, galaretki św. Mikołaja, żelków Hup, nieskończonego żelka, kosmicznej czekolady i deseru o nazwie „Unicorn Cake”. Dzieci wymyśliły też świetne hasła reklamowe! Brawo za kreatywność!

Lekcja chemi

Wiele razy wspominaliśmy o tym, że na naszych lekcjach nie ma nudy.Dzisiaj na lekcji chemii uczyliśmy się pobierać odciski palców. Może nam się to przydać!