You are currently viewing Listopad 2021

Listopad 2021

Zapraszamy do obejrzenia co ciekawego dzieje się w Naszej Szkole w miesiącu listopadzie.

Wspomóż psiaka lub kociaka

Oprócz zbiórki nakrętek Nasza Szkoła chciałaby wesprzeć Schronisko w Katowicach również pomocą rzeczową. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom i rodzicom za dotychczasową pomoc. Niezbędne dla Schroniska rzeczy można przynosić do świetlicy do 30 listopada.

„Cukierku, ty łobuzie”

Klasa 1b dziś rozpoczęła pracę z lekturą „Cukierku, ty łobuzie”. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest opieka nad zwierzętami, które zapraszamy do swojego domu. Na zakończenie wykonaliśmy kocią rodzinkę z rolek papieru.

Katowice według uczniów klasy 2a

Jak nasi uczniowie widzą nasze miasto? Przekonajcie się oglądając zdjęcia. Prezentujemy Katowice oczami uczniów klasy 2a. Prawda, że piękne?

11 listopada

Pamiętamy o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Świętujemy 11 Listopada 🇵🇱

WF w Naszej Szkole

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Prezentujemy wf w klasach szóstych.

Tydzień zdrowego jedzenia

W szkole trwa tydzień zdrowego jedzenia. Zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques – organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, spożywanie śniadań, informowanie o konsekwencjach złej diety. W trakcie tego tygodnia chcemy stworzyć wspólnie książkę kucharską ze zdrowymi przepisami.Jest także ogłoszony konkurs na okładkę naszej książki.

Zdrowy tydzień trwa dalej 🙂

Akcja tak nam się spodobała, że Tydzień zdrowego żywienia trwa już kolejny tydzień W piątek pierwszoklasiści przygotowali piękne kolorowe kanapeczki. Były baaardzo smaczne i piękne.

Śniadanie w 2B

Śniadanie to podstawa każdego dnia. Dziś klasa 2B przygotowała pyszne i przede wszystkim zdrowe. Uczniowie samodzielnie upiekli chałki z mąki orkiszowej pełnoziarnistej, a także przygotowali pyszną czekoladę słodzoną daktylami. Zamiast cukru użyli ksylitol, który jest dużo zdrowszy.

Obiad w 7a

Wczoraj klasa 7a przygotowała obiad z okazji Tygodnia Zdrowego Jedzenia. Był makaron ryżowy z warzywami i piersią kurczaka, kompot z jabłek i do tego przystawka z kimchi.

Zajęcia jogi

Joga dla dzieci na stałe zagościła w czasie popołudnia w świetlicy. Dzieciom bardzo się podobają zajęcia prowadzone przez panią Małgosię.