You are currently viewing Listopad 2021

Listopad 2021

Zapraszamy do obejrzenia co ciekawego dzieje się w Naszej Szkole w miesiącu listopadzie.

Babuszka Pelagia

Ostatniego dnia listopada w Naszej Szkole znaleźć można było bardzo tajemnicze miejsce. Dzieci dotarły tam, kierując się wskazówkami z mapy, zbierając po drodze przeróżne przedmioty. Na miejscu okazało się, że przedmioty te zgubiła Babuszka Pelagia, która odwiedziła szkołę, by powróżyć i opowiedzieć o dawnych zwyczajach andrzejkowych. Były też ciasteczka z wróżbą upieczone poprzedniego dnia przez naszych uczniów.Dziękujemy naszej pani Małgosi ze świetlicy. Pani Małgosia jest etnografem.

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie ma chyba osoby, która nie przytuliła się choć raz do pluszowego misia. Otaczają nas zewsząd i patrzą tymi małymi oczkami uśmiechając się. I my dziś świętowaliśmy istnienie tego pluszaka. Najpierw poznaliśmy znane misie na świecie i w Polsce. Potem rozmawialiśmy o roli misia w naszym życiu, aby na koniec wykonać własnego misia na wzór polskiego Misia Uszatka. Efekty sami możecie ocenić.

Biblioteka

Dzisiaj migawki z życia klasy 1. Bardzo się dzieciom podoba w bibliotece, a czytanie jest dla nas coraz łatwiejsze.

Wspomóż psiaka lub kociaka

Oprócz zbiórki nakrętek Nasza Szkoła chciałaby wesprzeć Schronisko w Katowicach również pomocą rzeczową. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom i rodzicom za dotychczasową pomoc. Niezbędne dla Schroniska rzeczy można przynosić do świetlicy do 30 listopada.

„Cukierku, ty łobuzie”

Klasa 1b dziś rozpoczęła pracę z lekturą „Cukierku, ty łobuzie”. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest opieka nad zwierzętami, które zapraszamy do swojego domu. Na zakończenie wykonaliśmy kocią rodzinkę z rolek papieru.

Katowice według uczniów klasy 2a

Jak nasi uczniowie widzą nasze miasto? Przekonajcie się oglądając zdjęcia. Prezentujemy Katowice oczami uczniów klasy 2a. Prawda, że piękne?

11 listopada

Pamiętamy o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Świętujemy 11 Listopada 🇵🇱

WF w Naszej Szkole

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Prezentujemy wf w klasach szóstych.

Tydzień zdrowego jedzenia

W szkole trwa tydzień zdrowego jedzenia. Zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques – organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, spożywanie śniadań, informowanie o konsekwencjach złej diety. W trakcie tego tygodnia chcemy stworzyć wspólnie książkę kucharską ze zdrowymi przepisami.Jest także ogłoszony konkurs na okładkę naszej książki.

Zdrowy tydzień trwa dalej 🙂

Akcja tak nam się spodobała, że Tydzień zdrowego żywienia trwa już kolejny tydzień W piątek pierwszoklasiści przygotowali piękne kolorowe kanapeczki. Były baaardzo smaczne i piękne.

Śniadanie w 2B

Śniadanie to podstawa każdego dnia. Dziś klasa 2B przygotowała pyszne i przede wszystkim zdrowe. Uczniowie samodzielnie upiekli chałki z mąki orkiszowej pełnoziarnistej, a także przygotowali pyszną czekoladę słodzoną daktylami. Zamiast cukru użyli ksylitol, który jest dużo zdrowszy.

Obiad w 7a

Wczoraj klasa 7a przygotowała obiad z okazji Tygodnia Zdrowego Jedzenia. Był makaron ryżowy z warzywami i piersią kurczaka, kompot z jabłek i do tego przystawka z kimchi.

Zajęcia jogi

Joga dla dzieci na stałe zagościła w czasie popołudnia w świetlicy. Dzieciom bardzo się podobają zajęcia prowadzone przez panią Małgosię.