You are currently viewing Listopad 2022

Konkurs pięknego czytania

Maks i Emma z kl. 2a razem ze swoją panią Agnieszką Polą pojechali na konkurs pięknego czytania do Zespołu Szkół nr 3 w Katowicach. Z dumą informujemy, że zajęli I miejsce .

Gratulujemy!!!

Wycieczka do Bochni

Zgodnie z obietnicą prezentujemy krotką fotorelację z naszej wycieczki do Kopalni Soli w Bochni. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum prof. Fischera oraz Muzeum Motyli Arthropoda. Cieszymy się z licznego udziału dzieci, i rodziców (w sumie było nas 84 osoby).

Dziękujemy i liczymy na kolejne wspólne wyjazdy 😉

Szczególne podziękowania dla pani Dorota Ulaczyk za organizację tego przedsięwzięcia.

Portrety

Czwartek i piątek w tym tygodniu były wyjątkowymi dniami. Prawie wszyscy uczniowie z nauczycielami i rodzicami pojechali na dwudniową wycieczkę o czym opowiemy wkrótce.

Ci, którzy zostali w szkole też się nie nudzili. W czwartek byliśmy w kinie, a w piątek tworzyliśmy ogromne akwarium i portrety.

Dzień Niepodległości

11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu. Uczniowie Naszej Szkoły na różne sposoby uczcili ten dzień.

Lekcja historii w najmłodszych klasach? Czemu nie! Klasa 3 pokazała nam, że historia nie taka straszna jak ją malują

Lapbooki

Powtórzenie wiadomości może przybrać różną postać. Klasa 3a postanowiła podsumować swoją wiedzę na temat jesieni tworząc kolorowe lapbooki.

Lekcje z Temidą

3 listopada starsze klasy uczestniczyły w projekcie „Lekcje z Temidą”⚖️. W ramach zajęć uczniowie się dowiedzieli:

• Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
  • Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?
  • Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
  • Jakie prawa ma konsument?
  • Czym jest stalking?
  • Jak reagować na prześladowanie w szkole?
  • Gdzie szukać przepisów prawa?
  • Co zrobić, gdy kupiona przez Internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?

Świetne zajęcia poprowadziła pani Paulina Salamon. Bardzo dziękujemy.

Wycieczka do Nadleśnictwa Katowice

W piątek klasa 2a i 2b wybrały się do Nadleśnictwa Katowice. Nadleśnictwo przygotowało dla nas zajęcia z edukacji przyrodniczej. Przypomniano nam o zasadach leśnego savoir-vivre, czyli jak należy zachowywać się w lesie oraz jak o niego dbać. Poznaliśmy gatunki zwierząt zamieszkujące nasze lasy, jakie dźwięki wydają oraz jakie ślady pozostawiają. Mogliśmy dotknąć specjalnie przygotowanych wystaw z futrami zwierząt żeby jeszcze dokładniej przybliżyć sobie ich postać. Oprócz tego poznaliśmy różne gatunki drzew, nauczyliśmy się określać ich wiek i charakterystykę.

Bardzo lubimy takie lekcje przyrody w terenie.

Hipoterapia

Naszą Szkołę lubimy za różne rzeczy, poniżej jedna z nich. Uwielbiamy zajęcia z hipoterapii.

Donut’y

Uczniowie klasy 2a i 2b robili dziś własnoręcznie donuty. Wyszły tak pyszne, że liczymy na powtórkę A gdyby ktoś chciał sam upiec to poniżej znajdziecie przepis. Nasi uczniowie fantastycznie potrafią współpracować. Jesteśmy z nich dumni.