You are currently viewing Listopad 2023

Listopad 2023

FIRST® LEGO® League

W Naszej Szkole rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji projektu FIRST® LEGO® League, który jest organizowany w ramach partnerstwa między FIRST i LEGO Group. Podstawą programu FIRST® LEGO® League jest konkurs robotyki. Jest to program przeznaczony dla dzieci, w wieku od 9 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować dzieci nauką i nową technologią. W czasie realizacji projektu młodzież dowie się, w jaki sposób dzielimy się naszymi własnymi hobby i zainteresowaniami, pozna świat muzeów, teatrów i innych kreatywnych dziedzin. Będą się uczyć jak się komunikować, jak opowiadać o tym co jest dla nich ciekawe i ważne. Nasza drużyna – klasa 7A będzie używać krytycznego myślenia i innowacyjności, aby zainspirować też innych uczniów do nauki i rozrywki!
Foto: przygotowania do konkursu.
Budujemy elementy misji do ustawienia na macie, oraz bazowego robota, którego będziemy programować tak aby wykonał zaplanowane misje.

11.11

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować Święto Odzyskania Niepodległości w Naszej Szkole! To był wyjątkowy dzień, pełen patriotyzmu i wielu działań.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o ważnych wydarzeniach z naszej historii. Klasy młodsze wykonały prace plastyczne, które powstały w ramach projektu „Jesteśmy Polakami”.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz wkład w organizację tych obchodów. Dzięki Wam mogliśmy jeszcze bardziej poczuć ducha niepodległej Polski!

Dzień zdrowego śniadania

Studenci kierunku „dietetyka” Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach poprowadzili w Naszej Szkole zajęcia dotyczące edukacji żywieniowej i promowania zdrowego stylu życia.W ramach tych zajęć, studenci przeprowadzili warsztaty poświęcone tematowi „Dzień Zdrowego Śniadania”. Pokazali nam, jak ważne jest, aby rozpoczynać dzień od pełnowartościowego posiłku, który dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych i energii na cały dzień. Dzielili się cennymi wskazówkami, przykładami przepisów i odpowiedziami na pytania dotyczące zdrowego odżywiania.
Dziękujemy studentom za zaangażowanie i profesjonalizm. To dzięki Wam mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę na temat zdrowego żywienia i uświadomić sobie, jak wielką rolę odgrywa ono w naszym codziennym życiu.

Cyfrowe ziarna

Nasi uczniowie dzięki projektowi „Cyfrowe ziarna” pojechali do Pracowni H2O w Siemianowicach. Uczniowie mieli okazję bawić się świetnie i eksperymentować na własnej skórze!
Uczniowie wykorzystali swoją kreatywność i współpracę w zabawie i eksperymentach dotyczących wody i jej właściwości.
Dziękujemy Pracowni H2O za bardzo ciekawą lekcję i zabawę!

Lekcja przyrody

Na lekcji przyrody w klasie 4b dowiedzieliśmy się, jak powstają chmury! Było naprawdę ciekawie! Teraz wiemy, że do stworzenia chmury potrzebujemy wody, lodu i ognia. To było naprawdę wyjątkowe doświadczenie!

Uwielbiamy ten przedmiot z naszą panią Anią!

Bal Wszystkich Świętych

We wtorek odbył się u nas bal wszystkich świętych i konkurs na dyniową rzeźbę.

Wszyscy się doskonale bawili i opowiadali o swoich przebraniach.

Sami zobaczcie jak było.