You are currently viewing Maj 2022

Maj 2022

Rajd rodzinny

W piątek odbył się kolejny rajd rodzinny. W sumie spod szkoły wyruszyło ponad 100 osób – dzieci, rodziców i kadry szkoły. Naszym celem była Magurka, która okazała się nie lada wyzwaniem, jednak daliśmy radę. Na zdjęciach widać zmęczenie ale też radość i zadowolenie. Kolejny rajd za rok mamy nadzieję, że wspólnie z uczniami i rodzicami Naszej Szkoły w Żorach.

Dzień Europy

W poniedziałek obchodziliśmy u nas dzień Europy 🇪🇺 . Było wesoło kolorowo i smacznie. Nasi uczniowie i nie tylko bardzo się postarali, żeby zaprezentować swój kraj. Cała impreza była z inicjatywy pani Patrycji Ostrowskiej i klasy 2a.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, szczególnie naszym rodzicom.

Egzamin 8 klasisty

Wszystkim uczniom klas ósmych, a w szczególności Andrzejowi i Krzysiowi życzymy, by dali z siebie wszystko.

Wizyta w izbie tradycji

Wizyta i izbie tradycji śląskiej w SP nr 3 w Rudzie śląskiej, czyli podróż w czasie jak żyli nasi dziadkowie, prababcie, jakich sprzętów używali, rozmowa o śląskim Kopciuszku. Wpisaliśmy się też do kroniki pamiątkowej. Dzieciakom bardzo się podobało, warto znać swoją małą ojczyznę i jej tradycje i kulturę.Dziękujemy pani Celinie Ungier za zaproszenie.

Wycieczka do zoo

Wczoraj nasi uczniowie udali się na wycieczkę do ZOO w Opolu.Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i już czekamy na kolejne wyjazdy. Wiosna to przecież czas wycieczek i nauki w terenie.Kto jeszcze nie był w opolskim ZOO powinien nadrobić tę zaległość.

Zmagania z historią klas 1-3

Nisko kłaniamy się Pani Ani Dennis, która przygotowała dla nas tę atrakcję. Był film, który opowiadał o kulisach powstania Konstytucji 3 Maja, quizy i praca do wykonania.Taką historię to każdy lubi.