You are currently viewing Marzec 2023

Marzec 2023

Dzień liczby „PI”

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy święto bardzo ważnej liczby. Wszyscy się doskonale bawili, choć momentami wkradał się pewien chaos.

Lekcje chemii

Lekcje chemii z panią Pauliną nie są nudne. W 7 klasie poznaliśmy prawo zachowania mas, dokładnie ważąc wszystkie składniki na babeczki. Po upieczeniu okazało się, że masa upieczonych babeczek jest taka sama jak surowego ciasta. Masa substratów=masa produktów.

Mamy nadzieję, że nasza masa się nie zwiększy po zjedzeniu pysznych babeczek

Pierwsza Pomoc

W Naszej Szkole wiemy jak ważny jest temat pierwszej pomocy, dlatego pani Patrycja Żebracka i pan Michał Dobrzyński przygotowali ciekawe zajęcia dla naszych uczniów. Celem warsztatów było wyrobienie postaw u dzieci oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Dzięki zajęciom dzieci uczą się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc.

Lekcja biologii

Doświadczenia i eksperymenty to najlepszy sposób nauki. Na lekcji biologii uczyliśmy się o układzie oddechowym. Żeby sprawdzić jakim powietrzem oddychamy użyliśmy nawet odkurzacza.

Wizyta w teatrze

Oj, to chyba ta koniunkcja Jowisza i Wenus pomieszała nam szyki. W czwartek 2 marca wybraliśmy się do teatru Ateneum.

Pochorowali się i uczniowie, i aktorzy. Poszliśmy więc do Teatru w zmienionym składzie, na inny spektakl niż planowaliśmy. Na szczęście dopisała nam pogoda i dobry humor.