You are currently viewing Październik 2021

Październik 2021

Akcja Szkoła Pamięta

Uczestniczyliśmy w akcji #SzkołaPamięta. Klasy przygotowały plakat upamiętniający walczących w Powstaniach Śląskich. Odwiedziliśmy tablicę upamiętniającą bohaterów i zapaliliśmy znicze.

Królowa jesieni – dynia

Dziś dowiedzieliśmy się skąd pochodzi Królowa jesieni, ile ma odmian, jakie właściwości odżywcze posiada i dlaczego króluje w październiku wśród naszych domów i ogrodów. Na zakończenie nasza królowa dostała „ludzkie oblicze”. W nagrodę za super pracę zjedliśmy ciasteczka z dodatkiem dyni.

Wycieczka do drukarni

Klasy drugie i trzecia były w Mikołowie, w drukarni. To była bardzo ciekawa wyprawa. Poznaliśmy:

  • maszyny, które biorą udział w powstawaniu książek,
  • historię drukarni, która kiedyś należała do Karola Miarki.

Może ktoś z nas będzie tutaj kiedyś pracował 🙂

Teatr Kalejdoskop

Odwiedził nas teatr Kalejdoskop z przedstawieniem „Kot w Wielkim mieście”. To mądra, wierszowana opowieść o tym, że zawsze szukamy daleko czegoś, a nie doceniamy tego, co mamy blisko. Przy okazji uczymy się wielu potrzebnych zasad.Spektakl dotyczył bezpieczeństwa na drodze oraz przestrzegał przed innymi zagrożeniami- także ze strony osób nieznajomych. Uczył dzieci, gdzie mają szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców i opiekunów. Było bardzo dużo humoru!

Świętujemy urodziny

Urodziny uczniów Naszej Szkoły to zawsze wielkie wydarzenie. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 🙂

Zajęcia w świetlicy

W świetlicy można robić różne ciekawe rzeczy. Rozpoczęliśmy realizację autorskiego projektu „Europa i Ja” Podczas zajęć będziemy poznawać kulturę Hiszpanii. Pierwsze spotkanie za nami.

Również w ramach popołudnia w świetlicy rozpoczęły się zajęcia uważności z elementami jogi. Dzieci były zachwycone.

Europejski Tydzień Kodowania

Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w codeweek czyli inicjatywie, w której uczniowie uczą się programowania poprzez zabawę. Dzięki naszym urządzeniom i programom wspierającym uczniów informatyka jest znacznie bardziej przystępna dla każdego!

Ekoroboty

Klasy szóste konstruowały „ekoroboty„. Odpady okazały się bardzo przydatne, a roboty wyglądają imponująco. Ciekawe co mogą za nas zrobić?

Dzień Nauczyciela

Wszystkim naszym nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia :). Dziękujemy, że jesteście z nami! Zobaczcie co dla naszych nauczycieli przygotowali uczniowie razem z p. Magdą i p. Agnieszką.

Pasowanie na Ucznia

Dziś 12 października odbyło się w Naszej Szkole uroczyste pasowanie na ucznia. Dziękujemy Dzieciom za wzorowy udział i Rodzicom za liczne przybycie i udział w zabawach.

Więcej zdjęć na naszym dysku: https://drive.google.com/drive/folders/1w1f5xcGBcsEfua9cSh44ULgo2tlAchlo?usp=sharing

Hipoterapia

Pomimo deszczowej pogody nasi młodsi uczniowie wsiedli z uśmiechem na konie. Hipoterapia ma wiele zalet, a przede wszystkim daje mnóstwo powodów do uśmiechu.

Wycieczka do Wrocławia

W piątek i sobotę klasy siódme były na wycieczce we Wrocławiu. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu, podziwianiu i dobrej zabawie.Wszyscy wrócili w doskonałych humorach, a piękny Wrocław polecamy każdemu.