You are currently viewing Październik 2023

Październik 2023

Lekcja chemii

Dziś mieliśmy niesamowitą lekcję chemii z panem Markiem Matussek w naszej siódmej klasie! Wywoływanie dżina okazało się być jednym z najciekawszych eksperymentów, jakie dotąd przeprowadziliśmy.
Przez mieszanie różnych substancji i uwalnianie gazów, dżin ukazał nam swoją magiczną aurę! Nie tylko odkryliśmy tajemnice reakcji chemicznych, ale także poczuliśmy się jak prawdziwi alchemicy.
Nie możemy się doczekać kolejnych fascynujących eksperymentów, które nas czekają na kolejnych lekcjach!

Kreatywność

Dzisiaj mieliśmy niesamowitą lekcję w naszej klasie 2a! Robiliśmy piękne, kolorowe dynie, które idealnie pasują do jesiennej atmosfery. Nasi drugoklasiści z panią Anią byli bardzo zaangażowani i pełni pomysłów, a efekty ich twórczości wywołały uśmiechy na twarzach wszystkich. Nie ma nic lepszego niż zobaczyć tę radość i kreatywność dzieci.

Lekcja geografii

Jak zawsze na geografii było bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się o różnych modelach ukształtowania powierzchni ziemi i, co najlepsze, uczyliśmy się poprzez doświadczenia!

Poznaliśmy formy ukształtowania, takie jak niziny, wyżyny i góry. Było naprawdę zadziwiające zobaczyć, jak te formy potrafią przechodzić jedne w drugie. Czuliśmy się jak prawdziwi odkrywcy!

Nie możemy się doczekać kolejnych lekcji, które otworzą przed nami nowe tajemnice naszej planety!

Profile glebowe

Oto rozwiązanie na nudne lekcje geografii w klasie siódmej! Terenowa charakterystyka gleby może być trudna do zrozumienia, ale pani Ania miała pomysł, który uczyni temat prostszym i smaczniejszym. Uczniowie wykorzystali produkty spożywcze!

Takie metody prowadzenia lekcji geografii mogą sprawić, że nauka stanie się przyjemniejsza i bardziej interaktywna!

Funzeum

13 października mieliśmy niesamowitą przygodę w Funzeum! Było tak dużo radości i świetnej zabawy, że na pewno będziemy jeszcze długo wspominać ten dzień!
To był taki kolorowy wyjazd, pełen integracji i dobrej energii. Wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej, którzy pojechli bawili się wspaniale, odkrywając tajemnice i fascynujące eksponaty. Nie mogę się doczekać, aż zobaczycie nasze zdjęcia – będą takie kolorowe jak nasze wspomnienia!

Dziękujemy także naszym fantastycznym nauczycielom i sponsorowi, którzy zorganizowali ten wspaniały wyjazd. To dzięki nim mieliśmy niezapomniane przeżycia i mnóstwo śmiechu!
Bardzo dziękujemy naszemu sponsorowi Śląska Wioska Humanitarna.

Cyfrowe ziarna

W ramach projektu „Cyfrowe ziarna” uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach kanbanowych. To innowacyjne zajęcia, które mają na celu nauczenie młodych ludzi efektywnego zarządzania czasem i zadaniami. Kanban to japońska metoda organizacji pracy, opierająca się na wizualnym przedstawieniu wszystkich zadań na tablicy.

Dzięki tym warsztatom, dzieci już od najmłodszych lat będą miały szansę poznać praktyczne narzędzie, które pomoże im w radzeniu sobie z codziennymi obowiązkami. Organizowanie zadań na tablicy kanban pozwala przyswoić umiejętność planowania, dzielenia się obowiązkami oraz konsekwentnego realizowania ich.

Wierzymy, że nauka kanbanu może naprawdę zmienić sposób, w jaki nasze dzieci postrzegają zarządzanie czasem i zadaniami. Dzięki prostemu, ale skutecznemu systemowi, będą mogły być bardziej zorganizowane i przewidujące, co z pewnością wpłynie pozytywnie na ich efektywność w szkole, a także w życiu.