Niepubliczna Szkoła Podstawowa
"Nasza Szkoła"

Jesteśmy szkoła dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm w tym zespół Aspergera, niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, niepełnosprawność ruchową, afazję oraz sprzężenie tych niepełnosprawności. 

Tutaj liczy się DZIECKO!

Liceum Ogólnokształcące

Dla uczniów w normie intelektualnej z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, autyzmem,  zespołem Aspergera oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

O szkole

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami o „Naszej Szkole”

Informujemy, że przez cały rok można zapisać dzieci do „Naszej Szkoły”. Rekrutacja do klasy 1 na rok szkolny 23/24 TRWA!

Aktualności

Konferencja Neuroróżnorodni
Aktualności

Konferencja Neuroróżnorodni

Zapraszamy na konferencję online: Neuroróżnorodni – współczesne wyzwania spektrum autyzmu Przed nami kolejna, szósta już edycja konferencji! Tym razem będziemy rozmawiać o dojrzewaniu i dorosłości

Czytaj więcej »
Drukowanie 3D
Aktualności

Druk 3D

W lutym nasi uczniowie uczyli się projektować i drukować na drukarce 3D, którą zakupiliśmy dzięki uczestnictwu szkoły w programie LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. #LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe

Czytaj więcej »
Dzień języka ojczystego
Aktualności

Luty 2024

Wydarzenia miesiąca lutego w pigułce. Więcej zdjęć jak zwykle na naszym FB.

Czytaj więcej »
Kuchnia Nasza Szkoła
Aktualności

Nowa wyposażona kuchnia

W Naszej Szkole udało nam się zaaranżować w pełni wyposażoną kuchnię dla naszych uczniów. Nasi uczniowie w ramach lekcji uczą się gotować i obsługiwać różne

Czytaj więcej »
Styczeń 2024 w Naszej Szkole
Aktualności

Styczeń 2024

Co wydarzyło się w styczniu w Naszej Szkole? Wybrane wydarzenia przedstawiamy na naszym blogu.

Czytaj więcej »
Aktualności

Gościnny występ w Domu Parafialnym

Pani Dorota podzieliła się refleksją z wczorajszego występu naszych artystów. Warto przeczytać. „Dzisiaj mieliśmy okazję zaprezentować nasze autorskie jasełka uczniom I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych

Czytaj więcej »

SZKOŁA DLA ASA

Dyplom „Szkoła dla ASA” na lata 2020 – 2023 za podjęte działania w zakresie poprawy poziomu funkcjonowania ucznia z autyzmem w szkole:

  • Nauczyciele podnieśli swoje kompetencje w zakresie pracy z uczniem z autyzmem;
  • Nauczyciele dostosowali pracę w klasie do możliwości i potrzeb ucznia z autyzmem;
  • Uczniowie z autyzmem brali udział w życiu klasy i szkoły stosownie do swoich możliwości;
  • Pracownicy szkoły stworzyli warunki wsparcia rówieśniczego w klasie w szkole dla ucznia z autyzmem;
  • Nauczyciele skutecznie włączali ucznia z autyzmem w grupę rówieśniczą (na miarę jego możliwości);
  • Personel administracyjny i obsługowy szkoły brał w realizacji działań usprawniających funkcjonowanie ucznia z autyzmem w szkole;
  • Rodzice współpracowali z nauczycielami, wspólnie tworząc szkołę przyjazną uczniom z autyzmem.
Dyplom „Szkoła dla ASA”

SZKOŁA Z KLASĄ

Dyplom Szkoła z Klasą dla Naszej Szkoły

Dyplom „Szkoła z klasą”

To wyróżnienie dla szkół, które brały udział i ukończyły program Fundacji Szkoła z Klasą.
 
Troje naszych nauczycieli realizowało 3 wyzwania w ramach programu i ukończyło je z powodzeniem.
 
Tym samym dołączyliśmy do tych polskich szkół, które w ciągu ostatnich 20 lat brały udział w programie wykorzystując proponowane metody oraz kierując się wartościami, ważnymi w edukacji.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów. Z wyposażenia zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości będzie mogło skorzystać ponad 3 miliony uczniów w całej Polsce. Więcej o programie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2
Obecnie w skład wyposażenia podstawowego, które może zostać zakupione wchodzą:
• Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
• Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
• Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
• Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów). Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/laboratoria/katalog-wyposazenia

Laboratoria Przyszłości Logo

Ogólnopolski Program Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczościdla dzieci i młodzieży

Certyfikat OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE PRZECIWDZIAŁANIA PRZYCZYNOM PRZESTĘPCZOŚCI SKIEROWANYM DO DZIECI I MŁODZIEŻY

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Ogólnopolskim Programie Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży. 

 

PASJA + WIZJA + DZIAŁANIE = SUKCES

Równanie to nie posiada dla nas żadnych niewiadomych. Za to pod każdym jego elementem kryją się kolejne wartości, którymi kierujemy się będąc częścią ciągle rozwijającej się „Naszej Szkoły”.

Wartość „pasja” rozumie się, jako motywację do otwierania się na kolejne wyzwania – a tych, nigdy nie brakuje. Dzięki czemu już wchodząc na kolejny szczyt naszych możliwości, rozglądamy się uważnie i podziwiamy wspaniałą panoramę kolejnych celów, które zamierzamy osiągnąć.

Wartość „wizji” traktujemy jako spełnienie i poczucie sensu podejmowanych przez nas starań. Samo dążenie do naszej wizji szkoły, która staje się ciepłym i kochającym domem naszych podopiecznych sprawia, że na naszych twarzach pojawia uśmiech satysfakcji. A tym, zarażamy naszych uczniów.

„Działanie” to nic innego, jak chęć i ciągłe patrzenie w przyszłość, przy jednoczesnym zapełnianiu teraźniejszości. Chcemy, aby dzięki temu także przeszłość uczniów „Naszej Szkoły” wspominana była przez nich z łezką nostalgii na temat najlepszych lat spędzonych w tej rodzinie.

To nasze wspólne działania doprowadzą nas do rozwiązania prostego równania, którego jedynym możliwym wynikiem jest „sukces”. Ale to nie szkoła ma go osiągnąć, a jej podopieczni. Państwa satysfakcja z wykonywanej przez nas pracy, to wyłącznie motor do dalszego działania na rzecz Państwa dzieci.

Nasza Szkoła

Nasza Szkoła Zaprasza

Zapraszamy wszystkie dzieci chcące rozwijać swoje umiejętności i zdolności. Zapraszamy dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm lub niepełnosprawność sprzężoną. Wspieramy również edukację domową.

Działamy pod patronatem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. W tygodniu nie odbywają się w budynku żadne zajęcia dla studentów!

Nasze wnętrza

Dysponujemy małymi i przytulnymi salami lekcyjnymi, świetlicą, biblioteką, stołówką, szatnią., salą gimnastyczną, salą SI. Każdy z naszych specjalistów posiada wyposażony gabinet.

Wnętrza Naszej Szkoły

Jak do nas trafić

Mieścimy się w budynku „B” Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach Piotrowicach przy ulicy Harcerzy Września 1939 r nr 5. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada własny bezpłatny parking, windę i toalety dla osób niepełnosprawnych.

Jesteśmy otwarci

Świetlica
Poniedziałek - Piątek:7:00-17:00
Sekretariat
Poniedziałek 7:00-17:00
Wtorek - Czwartek 7:00-15:00
Piątek 7:00-13:00

Nasza Szkoła Katowice

ul. Harcerzy Września 1939 r numer 5
40-659 Katowice Piotrowice

Wspierają nas