You are currently viewing Wrzesień 2021

Wrzesień 2021

Klasa 1A

Przedstawiamy klasę 1a. Wychowawcą jest pani Agnieszka Pola, pomocą pani Krysia. A oto nasi uczniowie i ich początek w szkole.

Klasa 1B

Przedstawiamy klasę 1b. Dzieci już zaadaptowały się u nas i świetnie się bawią.

Dzień Kropki

Co to takiego, skąd się wzięło? Zobaczcie sami. https://www.kalbi.pl/miedzynarodowy-dzien-kropki A tak obchodziliśmy go w klasach drugich.

Dbamy o nasze książki

Kiedy książki proszą nas „szanuj nas przez cały rok”. My odpowiedź jedną mamy. Wszystkie zaraz okładamy. Praca wre w klasie 1b.

Dzień z życia pierwszoklasisty

Gwarantujemy, że nauka poprzez zabawę, rozwijanie pasji i talentów to klucz do sukcesu. U nas nie jest nudno!

4 i 5 klasy też się nie nudzą

Segregatory czwarto – i piątoklasistów już spersonalizowane i równiutko ustawione na półkach. Na lekcjach języka polskiego uczniowie będą je zapełniać tekstami literackimi, pracami plastycznymi i… tym wszystkim, co pozwoli nam zrealizować podstawę programową twórczo, kreatywnie i z pasją.

Wycieczka do teatru

Klasa 2b i 3a wybrały się do Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Z wielkim zachwytem obejrzeli spektakl „Ogród pełen bajek”. Przedstawienie jest projektem profilaktycznym Straży Miejskiej w Katowicach „ Z bajką bezpieczniej”. Było dużo śmiechu. A na koniec owacje na stojąco.

Pierwszy dzień jesieni

Klasy I-III witały jesień, świętując Dzień Spadającego Liścia 🍁. Szukaliśmy pierwszych oznak jesieni w przyrodzie, tworzyliśmy jesienne pejzaże, a nawet ćwiczyliśmy kodowanie z wykorzystaniem kolorowych liści. Była super zabawa!

Tydzień szczęścia w Naszej Szkole

Trwa Tydzień Szczęścia w szkole. Będziemy Wam prezentować co na ten temat myślą nasi uczniowie. Czy w szkole można być szczęśliwym? Można, a nawet trzeba! A tak o tym mówią uczniowie klasy 1a:

Europejski Dzień Języków Obcych

W Naszej Szkole obchodzimy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Poznaliśmy podstawowe zwroty w różnych językach oraz flagi państw. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób dzieci w innych krajach mogą dotrzeć do szkoły. Na koniec był poczęstunek, m.in. tortilla, kimchi i daktyle.

Lekcje WF-u

Zajęcia wychowania fizycznego są bardzo ważne dla naszej kondycji fizycznej i psychicznej. A u nas na „wuefie” fajnie jest!

Dzień chłopaka

Ostatniego dnia września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszyscy się dobrze bawili (dziewczyny też).Było kino, popcorn, lody, drobne upominki. Chyba dobrze być chłopakiem w Naszej Szkole? Dziewczynką zresztą też!

Więcej zdjęć na naszym FB: https://www.facebook.com/NiepublicznaSzkolaPodstawowaNaszaSzkola/